חלוקת תעודות

אין ספק שהמסורת הדו-שנתית הזו היא לא בדיוק אהובה על ילדים. אלו הדברים שאתם צריכים לזכור לפני טקסי חלוקות התעודות.

כמה מהתקופות המלחיצות ביותר עבור ילדים והורים כאחד הן תקופות המבחנים במהלך שנות הלימוד; עם שעות "חרישה" רבות, שיחות טלפון אינסופיות עם חברים, לחץ ולעתים גם ריבים, נגמרת תקופת המבחנים ויש שקט בארץ. לאחר התקופה הזו מגיע יום שתלמידים רבים חוששים ממנו – יום חלוקת תעודות, סוג של חגיגת יום הולדת לבית הספר. אין ספק שהמסורת הדו-שנתית הזו היא לא בדיוק אהובה על ילדים, וכדי לעבור אותה בשלום, אלו הדברים שאתם צריכים לזכור לפני טקסי חלוקות התעודות הבאים בביתכם:

 1. הסבירו לילדיכם את חשיבות התעודה – ילדים רבים ואפילו הורים נוטים לזלזל בתעודות מפני שהן לא משקפות את מלוא הפוטנציאל של תלמידים מסוימים. למרות שזה נכון, לציונים בתעודה יש השפעה לא קטנה על העתיד של ילדיכם; יחידות מסוימות בצבא מחפשות אנשים עם ממוצע גבוה, מוסדות להשכלה גבוהה פוסלות על סמך ציונים נמוכים, ותעודת בגרות מלאה מהווה תנאי קבלה לעבודות רבות. לכן, חשוב שתבהירו לילדיכם שהם צריכים להשקיע במהלך השנה עד כמה שהם יכולים. הם לא חייבים להיות תלמידים מצטיינים ותעודות בהחלט לא משקפות מי הם בתור בני אדם, אך אנשים שלא מכירים אותם ישפטו אותם על בסיס הציונים שלהם, ולכן מומלץ להפשיל שרוולים ולהשקיע לפני חלוקת תעודות.
   
 2. אמרו לילדיכם שלא יחששו מהתגובה שלכם – ילדים רבים חוששים להראות להוריהם את התעודה שלהם מתוך חשש על האופן שבו הם יגיבו, ומומלץ להימנע מכך. חשוב שתבהירו לילדכם שהוא יכול להראות לכם את התעודה שלו בלי קשר לציונים ושאתם לא תגיבו בצורה מופרזת. אם הציונים של ילדכם נמוכים, אולי יש לכך סיבה עמוקה, כמו הפרעות קשב וריכוז או מצוקה נפשית, ולכן חשוב שילדכם ירגישו שהם יכולים להראות לכם את התעודה שלהם כדי שתוכלו לפתור בעיות מסוימות יחדיו.
   
 3. ערכו עם ילדיכם שיחה מקדימה – כדי להפיג מעט מהחשש של ילדיכם מהיום של חלוקת תעודות, ערכו איתם שיחה מקדימה, גם אם הציונים שלהם צפויים להיות טובים. הלחץ לפני קבלת ציונים בכל תקופה בחיים עשוי להיות עצום, ואתם יכולים לעזור לילדיכם להפיג אותו. כדי לעשות זאת, שבו עמם לשיחה מקדימה ושאלו אותם למה הם מצפים, ממה הם חוששים, מה הם רוצים לעשות הלאה, וכל שאלה אחרת שתעזור להוציא את העוקץ מתקופה שהיא לחוצה דיה.
   
 4. קבעו מסורת חלוקת תעודות – יום חלוקת תעודות הוא לא תמיד יום מהנה, ואתם ההורים תוכלו לשנות זו. בתור מסורת משפחתית, צאו עם ילדכם למקום שהם אוהבים על מנת שיוכלו להירגע מתקופת המבחנים וחלוקת התעודות ויהיו שלווים יותר לקראת שארית הלימודים. צרו מסורת מהנה שהיא לא פרס ולא עונש על ציונים טובים/פחות טובים, אלא מסורת שתיצור קישור חיובי עם חלוקת תעודות ולא תהפוך את היום הזה לשלילי.
   

חלוקת תעודות מהווה מסורת מלחיצה בכל שלב בחיים, אך עם מעט הכנה והבנה, אתם וילדיכם תוכלו לעבור את היום הזה בשלום ולהתכונן יחד לעתיד בצורה הטובה ביותר.מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

יום הולדת אתגרי,יום הולדת אתגרית,חגיגה אתגרית,אתגרים ליום הולדת

אתגרו את עצמכם!

14/03/2016 14:37:05

חוגגים יום הולדת או סתם יום גיבוש? למה לא לעשות מזה חגיגה מלאת אתגרים והפתעות שכולם יהנו ממנה?

יום הולדת לתינוקות

מתלבטים אם לחגוג לקטנציק? בואו לקבל עוד נקודת מבט

14/03/2017 13:18:30

חוגגים יום הולדת לתינוק? בואו לקבל רעיונות וטיפים, אנחנו אספנו עבורכם את כל הייתרונות והחסרונות

חידות,חידה או חובה

חידה, ומי שידע יקבל נקודה!

25/08/2015 11:51:54

"חידה או חובה" המשחק הבא! מארגני המסיבה הקשיבו היטב, קבעו פגישה סודית, הכינו דפדפות, עטים והרבה שנינות וצאו לדרך.

אופנת קיץ, אופנת קיץ לילדים, בגדי ילדים

אופנת קיץ לילדים? השנה הקטנטנים מתלבשים בסטייל!

13/06/2017 17:28:23

קניית בגדים לילדים יכולה להיות חוויה מתסכלת ומעצבנת – והיא יכולה להיות גם מקור לכיף וזמן איכות אמיתי, ובמיוחד עם אופנת הקיץ הקרוב, שכולה שמחת חיים פופית וטרופית.

יום הולדת שונה, יום הולדת לא שגרתי

מחפשים יום הולדת לא שגרתי? כל הטיפים לחגיגה באווירה קצת אחרת

16/05/2017 18:04:43

חולמים על יום הולדת לא שגרתי ושונה? כאן תמצאו את כל הטיפים שיעזרו להפוך את החגיגה שלכם לייחודית ומקורית

סדנאות למבוגרים, פורטל קרמל

מחפשים סדנאות למבוגרים? הכירו את פורטל קרמל

20/03/2019 15:39:40

על מנת למצוא סדנאות למבוגרים וכמו כן להציע עוד מגוון רעיונות ופתרונות קם פורטל קרמל.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר