חלוקת תעודות

אין ספק שהמסורת הדו-שנתית הזו היא לא בדיוק אהובה על ילדים. אלו הדברים שאתם צריכים לזכור לפני טקסי חלוקות התעודות.

כמה מהתקופות המלחיצות ביותר עבור ילדים והורים כאחד הן תקופות המבחנים במהלך שנות הלימוד; עם שעות "חרישה" רבות, שיחות טלפון אינסופיות עם חברים, לחץ ולעתים גם ריבים, נגמרת תקופת המבחנים ויש שקט בארץ. לאחר התקופה הזו מגיע יום שתלמידים רבים חוששים ממנו – יום חלוקת תעודות, סוג של חגיגת יום הולדת לבית הספר. אין ספק שהמסורת הדו-שנתית הזו היא לא בדיוק אהובה על ילדים, וכדי לעבור אותה בשלום, אלו הדברים שאתם צריכים לזכור לפני טקסי חלוקות התעודות הבאים בביתכם:

 1. הסבירו לילדיכם את חשיבות התעודה – ילדים רבים ואפילו הורים נוטים לזלזל בתעודות מפני שהן לא משקפות את מלוא הפוטנציאל של תלמידים מסוימים. למרות שזה נכון, לציונים בתעודה יש השפעה לא קטנה על העתיד של ילדיכם; יחידות מסוימות בצבא מחפשות אנשים עם ממוצע גבוה, מוסדות להשכלה גבוהה פוסלות על סמך ציונים נמוכים, ותעודת בגרות מלאה מהווה תנאי קבלה לעבודות רבות. לכן, חשוב שתבהירו לילדיכם שהם צריכים להשקיע במהלך השנה עד כמה שהם יכולים. הם לא חייבים להיות תלמידים מצטיינים ותעודות בהחלט לא משקפות מי הם בתור בני אדם, אך אנשים שלא מכירים אותם ישפטו אותם על בסיס הציונים שלהם, ולכן מומלץ להפשיל שרוולים ולהשקיע לפני חלוקת תעודות.
   
 2. אמרו לילדיכם שלא יחששו מהתגובה שלכם – ילדים רבים חוששים להראות להוריהם את התעודה שלהם מתוך חשש על האופן שבו הם יגיבו, ומומלץ להימנע מכך. חשוב שתבהירו לילדכם שהוא יכול להראות לכם את התעודה שלו בלי קשר לציונים ושאתם לא תגיבו בצורה מופרזת. אם הציונים של ילדכם נמוכים, אולי יש לכך סיבה עמוקה, כמו הפרעות קשב וריכוז או מצוקה נפשית, ולכן חשוב שילדכם ירגישו שהם יכולים להראות לכם את התעודה שלהם כדי שתוכלו לפתור בעיות מסוימות יחדיו.
   
 3. ערכו עם ילדיכם שיחה מקדימה – כדי להפיג מעט מהחשש של ילדיכם מהיום של חלוקת תעודות, ערכו איתם שיחה מקדימה, גם אם הציונים שלהם צפויים להיות טובים. הלחץ לפני קבלת ציונים בכל תקופה בחיים עשוי להיות עצום, ואתם יכולים לעזור לילדיכם להפיג אותו. כדי לעשות זאת, שבו עמם לשיחה מקדימה ושאלו אותם למה הם מצפים, ממה הם חוששים, מה הם רוצים לעשות הלאה, וכל שאלה אחרת שתעזור להוציא את העוקץ מתקופה שהיא לחוצה דיה.
   
 4. קבעו מסורת חלוקת תעודות – יום חלוקת תעודות הוא לא תמיד יום מהנה, ואתם ההורים תוכלו לשנות זו. בתור מסורת משפחתית, צאו עם ילדכם למקום שהם אוהבים על מנת שיוכלו להירגע מתקופת המבחנים וחלוקת התעודות ויהיו שלווים יותר לקראת שארית הלימודים. צרו מסורת מהנה שהיא לא פרס ולא עונש על ציונים טובים/פחות טובים, אלא מסורת שתיצור קישור חיובי עם חלוקת תעודות ולא תהפוך את היום הזה לשלילי.
   

חלוקת תעודות מהווה מסורת מלחיצה בכל שלב בחיים, אך עם מעט הכנה והבנה, אתם וילדיכם תוכלו לעבור את היום הזה בשלום ולהתכונן יחד לעתיד בצורה הטובה ביותר.

חלוקת תעודותמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

רעיונות להפקת ימי הולדת!

רעיונות להפקת ימי הולדת!

21/02/2016 16:28:29

הפקות ענק שהתחילו ברעיון קטן... הרבה יותר פשוט לארגן יום הולדת ממה שחשבתם, בואו לקבל את העצות הנכונות ותתחילו לחגוג.
אירועי הפורים הכי מגניבים מתחילים עכשיו!

אירועי הפורים הכי מגניבים מתחילים עכשיו!

29/02/2016 10:16:11

מסיכות על הפנים שירים וריקודים.... פורים מגיע ואיתו מצב הרוח, התחילו לתכנן את התחפושת הבאה של הילד או הילדה...
אמני הילדים ששיגעו את כולם

אמני הילדים ששיגעו את כולם

07/03/2016 11:39:11

הדמויות שהילדים שלנו הכי אוהבים מגיעים השנה אליהם לחגיגת יום הולדת נפלאה ומלאת הפעלות.
אתגרו את עצמכם!

אתגרו את עצמכם!

14/03/2016 14:37:05

חוגגים יום הולדת או סתם יום גיבוש? למה לא לעשות מזה חגיגה מלאת אתגרים והפתעות שכולם יהנו ממנה?
השנה חוגגים יום הולדת של נסיכות אמיתיות!

השנה חוגגים יום הולדת של נסיכות אמיתיות!

21/03/2016 09:58:58

יום ההולדת של הבנות הגיעה והם רוצות חגיגה נסיכותית? ככה חוגגים לנשים קטנות!
חלומות מתגשמים רק ביום הולדת

חלומות מתגשמים רק ביום הולדת

28/03/2016 11:40:15

כל מה שהילד והילדה רוצים מתגשם עבורם ביום אחד
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר