חידה או חובה ועוד משחקים

"חידה או חובה" המשחק הבא! מארגני המסיבה הקשיבו היטב, קבעו פגישה סודית, הכינו דפדפות, עטים והרבה שנינות וצאו לדרך.

ימי הולדת של גדולים צריך לארגן משחקים של גדולים. לא עוד השחלה של נרות אל בקבוקים, די למירוצי השליחים עם כף ותפוח בפה, הגיע הזמן למשחקים אמיתיים.

חברו משחק חידה או חובה מיוחד ליום ההולדת

ביום ההולדת הזה מאתגרים את החבר'ה עם הפעלות ליום הולדת מהז'אנר המתוחכם. משחק "חידה או חובה" מיוחד במינו. זה הולך ככה, מחלקים את החברים לשלוש או ארבע קבוצות, (תלוי בכמות האורחים במסיבה, מקסימום 7 חברים בקבוצה), לכל קבוצה יש צבע משלה, כעת עלכל קבוצה בתורה לבחור בין כרטיס חידה או חובה.

בכרטיסי ה"חידה" יהיה עליהם לפצח חידה מורכבת שכתבתם במיוחד לכבוד יום ההולדת, התשובה לחידה יכולה להיות שם של מורה, בעל חיים של אחד הילדים, מקצוע לימוד מסויים, בדיחה כיתתי מפורסמת, מקום בילוי ועוד עשרות אפשרויות אחרות.

מחוקי המשחק: אם הצליחה הקבוצה לפתור את החידה היא תקבל נקודה, במידה ולא היא תועבר אל כרטיסי החובה, שם כבר ימתינו לה הפתעות מרגשות נוספות. ולהיפך, במידה ובחרו ב"חובה" אך לא עמדו במשימה יוחזרו אל כרטיסי ה"חידה". מדובר ללא ספק באחת מאותן אטרקציות יום הולדת בלתי נשכחות, כדאי מאד לצלם בוידאו את המשחק.

כיצד תיצרו חידות מאתגרות

בכדי שהחידות יהיו מעניינות ומורכבות מספיק עליכם לשלב כל מיני טכניקות בעזרתן יוצרים טוויסט ייחודי בתוך משפטי החידה. למשל חידות בשילוב משחקי מילים, גימטריה, קפד ראשו ועוד.

גימטריה היא חילוף האותיות במספרים, א =1, מ = 40, ש=300 וכן הלאה. ניתן להרכיב כך משפטים שלמים וחידות עם הרבה מאד פרטים.

דוגמא לחידה עם קפד ראשו: היא נושבת ומקפדת את רוחה של בהמת המשא הפרואנית.

התשובה: היא נושבת = רוח, חיה פרואנית = למה, בקפד ראשו, מה.

מה יצא? רוח + מה = רוחמה. המורה רוחמה.

משימות לכרטיסי ה"חובה"

המשימות הבאות תמיד עוזרות לשבור את הקרח: צרו פירמידה אנושית בת שלוש קומות לפחות, קשרו את העיניים הסתובבו עשרים פעמים במקום ומיד לאחר מכן הדביקו זה על מצחו של זה כוכב מדבקה. רקדו יחד ריקוד "הורה| ישראלי אמיתי (הכינו שיר מצחיק מראש כמו ,מלאו אסמנו בר"), ספרו כל אחד פדיחת ילדות שהוא אף פעם לא יישכח, כל אחד מחברי הקבוצה יחשוף את מי הוא אוהב.

מחוקי המשחק: מישהו מפשל? לא רוצה להיחשף? הוא חייב לעמוד 2 דקות ברצף על רגל אחת כעונש.

מתנות מדליקות לפותרים נכונה

אל תשכחו להפתיע את האורחים במסיבת היום הולדת במתנות מדליקות שיחולקו במהלך המשחק לכל מי שיפתור נכונה את החידה, ההפתעות יכולות להיות מחזיקי מפתחות, קשת או כובע עם קרניים או מחושים, גיטרות מתנפחות, שרשראות הוואי, מתקן להפרחת בועות, כדור צעצוע ועוד. זכרו, כל מטרת המשחק וגם ההפתעות הן לשמח ולהכניס את החברים לאווירת המסיבה. המתנות לא חייבות להיות יקרות אלא להיפך, פשוטות ומצחיקות. מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


Game on
כל הארץ

Game on

יום ההולדת שלכם תיהיה מסיבת השנה עם קראוון המשחקים של GAME ON!

3 המלצות

אגדודס - אי המטמון
מרכז

אגדודס - אי המטמון

שורדים באי המטמון עם אגדודס, הפעלה יצירתית, מאתגרת וערכית מבית היוצר של אגדודס.

9 המלצות

נסיכות ואבירים עם הצגה ותחפושות
צפון, שרון, מרכז, דרום

נסיכות ואבירים עם הצגה ותחפושות

חגיגה שבה החוגגים הופכים לכוכבי ההצגה הכי אהובה, עם תלבושות, אביזרים, משחקים ועוד

החל מ: ₪900

21 המלצות

מסיבת כדורסל מטריפה
צפון, מרכז, דרום

מסיבת כדורסל מטריפה

חוגגים יום הולדת עם הספורט האהוב כדורסל, משימות, טורניר והפתעות כתומות לכולם!

3 המלצות