מסיבה מהנה וטעימה אבל עם תזונה נכונה

בשנים האחרונות הגיע טרנד הבריאות, שחילחל גם לימי ההולדת! היום הורים מבינים את חשיבות התזונה והשפעותיה על ילדינו!

אמנם "אין אין אין חגיגה, בלי בלי בלי בלי עוגה", ובאמת קשה לדמיין מסיבת יומולדת בלי עוגה מפוארת בהתאם לטעמו של הילד – אבל מצד שני כולנו כבר מודעים היטב לחשיבותה של התזונה הנכונה, ובהחלט אפשר לחגוג, וליהנות מאוד, גם עם אוכל בריא.

תיאום ציפיות

אחד החששות של ילדים רבים, ובעצם גם של ההורים, הוא "לא להיות כמו כולם" – כלומר, שלא ייווצר מצב שבו בכל ימי ההולדת יש שפע ממתקים וחטיפים "ורק אצלי לא". באופן כללי כדאי לא לחשוש מייחודיות, ובטח לא כשמדובר בבריאות של הילדים שלנו (ושלנו), ועוד אפשרות היא לגבש ביחד עם שאר ההורים של הילדים בגן/כיתה מדיניות אחידה לצמצום המזונות והמשקאות המזיקים בכל החגיגות (כדאי לדעת, אגב, שעפ"י סקרים שונים בין 70 ל -80%  מההורים בעד הרעיון של אוכל בריא גם ביומולדת).

ירקות ופירות בהגשה אטרקטיבית

את מקומם של הממתקים המזיקים והחטיפים הבעייתיים אפשר למלא בקלות יחסית עם ירקות ופירות, ובמיוחד אם ההגשה שלהם אטרקטיבית. מגוון פירות וירקות מבטיח בכל מקרה צבעוניות מושכת, ועם קצת יצירתיות אפשר להפוך אותם למשל לרכבת צוהלת או פנים מחייכות וכך להפוך אותם לעוד יותר חביבים על הילדים.

אפשר כמובן להשקיע עוד וליצור יצירות מורכבות יותר (בין אם בעצמכם ובין אם בעזרת חברות שמתמחות בכך). הצילומים היפים והתגובות הנלהבות של הילדים מצדיקים את ההשקעה, ובכל מקרה כדאי להתאמץ: כשהילדים אוכלים בריא גם ביומולדת יש לכך השפעה מיטיבה על כל התזונה שלהם.

אוכלים בריא גם ביום הולדת

תפריט מגוון כדי שכל ילד ימצא משהו טעים

עוד דרך להפוך את התפריט ביום ההולדת לבריא! אוכל בריא ובמקביל גם טעים, היא לגוון: אפשר להציע לילדים (ולהורים, אם הם מצטרפים אליהם) קלחי תירס, כריכים קטנים עם שלל ממרחים שווים (אבוקדו, חומוס איכותי, טונה וכו' – ורצוי שגם הלחם יהיה מחיטה מלאה, כשעוד אופציה היא טורטייה), מאפינס תירס שמונחים במאנג'טים צבעוניים, חטיפי גרנולה ביתיים, קלחי תירס והאפשרויות באמת עוד רבות ומגוונות. מי שרוצה להתפנק תמיד יש אפשרות של דוכני מזון לימי הולדת בהן יש מגוון של מזונות שנותנים מענה גם לילדים וגם למבוגרים!

עוגה שכולה נחת

אם כל התפריט ביומולדת בריא, אפשר להגיש עוגה מושחתת בלי נקיפות מצפון – אבל קחו בחשבון שאם לא אומרים לילדים שמדובר בעוגה בריאה, הם לא ישימו לב ויטרפו אותה בהתלהבות...

לאכול בריא ביומולדת? כן! בהשקעה לא גדולה אפשר ליצור תפריט שהילדים יטרפו וההורים יתמלאו נחתמאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


דני שובבני הליצן והקוסם
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

דני שובבני הליצן והקוסם

משחקים משעשעים, בלוני צורות, מערכון מצחיק שיפיל את הילדים מצחוק, קסמים מדליקים ועוד

החל מ: ₪800
דאבל באבל - הבועה של יוסי
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

דאבל באבל - הבועה של יוסי

חגיגה צבעונית של בועות סבון מדליקות בשלל גדלים עם משחקים ופרסים.

החל מ: ₪1200

5 המלצות

אגדודס - אי המטמון
מרכז

אגדודס - אי המטמון

שורדים באי המטמון עם אגדודס, הפעלה יצירתית, מאתגרת וערכית מבית היוצר של אגדודס.

9 המלצות

ספורט פלוס+ הפעלה ליומולדת
צפון, שרון, מרכז, ירושלים, דר

ספורט פלוס+ הפעלה ליומולדת

החל מ: ₪800

11 המלצות